مونو کلسیم فسفات

پن استرپ جکت
پن استرپ جکت
سپتامبر 24, 2021
ساف مانان
آگوست 22, 2017

مونو کلسیم فسفات

  ماکیاندارو

  مونو کلسیم فسفات


  آلیفوس: نامی آشنا در صنایع خوراک دام و طیور

  کارخانه "آلیفوس" به عنوان شاخه ای ازگروه تسندرلو کشور بلژیک، با برخورداری از گواهی های معتبری چون GMP، و بهره گیری از روش های مدرن در زمینه تولید ،در زمره بزرگترین تولیدکنندگان دی کلسیم فسفات ومونو کلسیم فسفات، در اروپا وجهان قراردارد.
  بخش تحقیق و توسعه آلیفوس با کنترل بسیار دقیق مواد اولیه، روند تولید، خلوص و شکل ظاهری محصول، نقش کلیدی در ارائه محصولات ایفا می نماید. فسفر موجود در محصولات آلیفوس از خلوص و ایمنی فوق العاده و قابلیت جذب بالا برخوردار است و می توان مقدار و کیفیت آن را در خوراک اندازه گیری و ارزیابی نمود. محصولات این شرکت ، با فسفر و کلسیم متناسب با انواع شرایط آب و هوایی و محیطی تولید می شود.
  فسفر پس از کلسیم دومین عنصر پر مصرف در بدن حیوانات است و نقش متابولیکی و عملکرد فیزیولوژیک آن از هر عنصر دیگری بیشتر است. فسفر در شکل گیری بافت های استخوانی نقش حیاتی داشته (80 درصد فسفر در استخوان ها دیده می شود) و کمبود آن با علائمی از جمله بی اشتهایی، کاهش درصد وزن گیری، بی نظمی در تولید تخم مرغ، افت جوجه آوری و باروری و بروز بعضی بیماری ها، همراه است در واقع سلامت گله ها و تولید مثل مطلوب مستلزم دسترسی بدن به فسفر کافی است و می توان آن را به خوراک آماده و مکمل های معدنی اضافه نمود.
  همچنین ، علیرغم اینکه فسفر یکی از عوامل اصلی مورد نیاز رشد می باشد، لیکن از مواد اصلی کود دامی هم شمرده می شود. در بعضی مناطق تولید بیش از حد کود می تواند، توازن زیست محیطی را به هم بزند، لذا فسفر موجود در خوراک باید به میزان مناسب تنظیم و فرموله شود. انتخاب مواد اولیه با قابلیت هضم بالای فسفر به همراه استفاده از فسفات خوراکی خالص و قابل جذب ، موجب می شود تا از دفع غیر اصولی فسفر به چرخه محیط زیست جلوگیری شود . آلیفوس روشی را ابداع نموده که بر اساس آن مواد اولیه اصلی جیره را می توان بر پایه جذب فسفر ارزیابی نمود. آگاهی از میزان فسفر مورد نیاز در انواع خوراک دام و تنظیم نمودن جیره ها بر اساس نیاز واقعی گونه های دامی، کمترین آسیب زیست محیطی را به همراه دارد. فسفات مصرفی در خوراک دام بر اساس ارزش بیولوژیکی و یا قابلیت جذب آن، ساختمان شیمیایی، به ویژه بالانس کلسیم و فسفر و میزان مواد سمی آن ارزیابی می شود. جهت اطلاعات بیشتر به سایت آلیفوس مراجعه نموده و از طرح درخت راهنمای ارائه شده ، نیازهای جیره ای منطقه خود را تعیین نمایید. حلالیت فسفات نقش کلیدی در کیفیت آن دارد اگرچه این موضوع به تنهایی ارزش بیولوژیکی فسفات را تعیین نمی کند . چنانچه حلالیت فسفات درمحلول اسید سیتریک 2% و سیترات آمونیم قلیایی، بیش از 95 درصد باشد، تنها فرضیه ای که به دست می آید ، این است که فسفات موجود را می توان خوراکی تلقی نمود. ارزش واقعی فسفات خوراکی را می توان تنها با آزمایشات فارمی به اثبات رساند. ارزیابی باید بر اساس میزان فسفر قابل جذب ، فسفر هضم شده و فسفر خروجی باشد. با این روش می توان مطلوب ترین و دقیق ترین نتیجه را به دست آورد. آزمایشات انجام شده توسط موسسات معتبر بین المللی در طی سالیان متمادی، حاکی از آن است که فسفات خوراکی آلیفوس همواره بیشترین میزان فسفر قابل جذب را داشته است. محصولات آلیفوس را می توان به راحتی از مقدار و قابلیت جذب فسفر آن تشخیص داد ، البته مشروط به اینکه نیاز دام و فسفات پیشنهادی به خوبی در نظر گرفته شده باشد. بر خلاف فسفات های آلی موجود در بازار ، تولیدات آلیفوس فاقد فیتات فسفر است که در تک معده ای ها غیر قابل جذب است ،لذا می توان نتیجه گیری نمود که فسفات آلیفوس همواره از فسفر کاملاً قابل جذب، ایمن و خالص برخوردار است. "برای اطلاعات بیشترلطفا به سایت آلیفوس مراجعه فرمایید."
  سلام

  در صورتیکه نیاز به راهنمایی بیشتر دارید برای ارتباط با پشتیبانی شرکت کلیک کنید.